PIAA DISTRICT III AAA BOYS

HERSHEY PARK

Oct. 26, 2011


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

Qualifiers shown in red.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Chambersburg            178    7   31   34   45   61  162  213    17:19    1:10
  2 Gov. Mifflin            190    4   14   15   58   99  142  257    17:17    1:34
  3 Cumberland Valley       251    9   29   69   71   73  101  126    17:33    1:16
  4 Red Lion                259   16   32   54   78   79  119  169    17:36    0:56
  5 Lower Dauphin           287    1   28   55   57  146  152  178    17:31    2:02
  6 Hempfield               301   43   48   62   66   82  156  171    17:45    0:34
  7 Warwick                 304   23   37   49   91  104  134  144    17:41    1:06
  8 Manheim Township        340   20   25   44   94  157  165  234    17:41    1:30
  9 Muhlenberg              357   36   40   59  107  115  212  254    17:49    0:57
 10 Cedar Crest             376   22   35   41  138  140  155  158    17:45    1:22
 11 Dallastown Area         391   11   42   83   95  160  206  255    17:47    1:54
 12 Penn Manor              422   12   27  106  116  161  191  282    17:51    1:47
 13 Red Land                442    3   86  102  103  148  186  211    17:55    1:56
 14 Hershey                 447   26   64   93  110  154  173  199    18:00    1:25
 15 Central Dauphin         456   51   90   92   98  125  132  153    18:04    0:45
 16 Carlisle                489   13   77  118  122  159  172  197    18:02    1:42
 17 Northeastern York       498   60   84   85  124  145  229  285    18:09    0:43
 18 Elizabethtown           528   19   39   63  203  204  266  280    18:04    1:53
 19 Twin Valley             573   68   80  114  143  168  263         18:17    0:53
 20 Garden Spot             575   38   70   87  164  216  225  289    18:14    1:45
 21 Conestoga Valley        627   67   89  139  151  181  214  238    18:22    0:56
 22 South Western           638    2  117  131  190  198  274  287    18:14    2:23
 23 J P. McCaskey           642   52   88  135  147  220  295  308    18:22    1:30
 24 Solanco                 682   10   76  179  184  233  237  267    18:19    2:33
 25 York Suburban           694  108  111  129  170  176  187         18:30    0:34
 26 Daniel Boone            695    8   30  196  226  235  239  252    18:16    2:35
 27 James Buchanan          736   18  112  128  180  298              18:34    3:12
 28 Palmyra                 748    6  149  177  201  215  224  261    18:24    2:29
 29 Central York            780   50  141  183  188  218  253  312    18:36    1:31
 30 Conrad Weiser           781   33   56  207  241  244  245         18:31    2:00
 31 Exeter Township Boys    784   97  150  163  185  189  200  284    18:38    0:47
 32 Wilson                  802  123  130  175  182  192  194  258    18:40    0:35
 33 Cedar Cliff             814   21   24  217  262  290  293         18:35    2:56
 34 Northern York           817   72   75   96  278  296  297  305    18:48    2:20
 35 Susquehannock           828   46   47  228  230  277              18:38    2:16
 36 Ephrata                 841   17  127  195  221  281              18:40    2:44
 37 Big Spring              865    5  113  227  249  271  299  311    18:38    3:04
 38 New Oxford              867   81  109  166  242  269  270         18:47    1:38
 39 Milton Hershey          898   53  133  210  219  283  288  306    18:49    2:13
 40 Gettysburg              911   74  137  174  251  275  316         18:52    1:47
 41 Manheim Central         935   65  120  205  272  273  291         18:55    1:50
 42 Lampeter Strasburg      974  100  121  246  247  260  279  301    18:57    1:20
 43 Kennard Dale           1028  136  202  209  222  259  276  292    19:01    1:03
 44 East Pennsboro Area    1094  105  193  223  264  309  319  320    19:23    2:54
 45 Waynesboro             1249  232  243  250  256  268  286  307    19:24    0:21
 46 Mechanicsburg          1284  231  236  248  265  304              19:37    1:31
 47 Susquehanna Twp.       1367  208  240  302  303  314  315         20:10    2:31
 48 York County Tech       1384  167  294  300  310  313  317  318    20:23    2:38

Incomplete Teams: Central Dauphin East, Cocalico, Donegal, Dover, Eastern Lebanon Count
Fleetwood Area Cross , Greencastle-Antrim, Hamburg, Lebanon, Northern Lebanon
Shippensburg, West York Area, Spring Grove
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME     PACE



1. Chambersburg
    7  Nick Rotz, Sr              16:39    5:22
   31  Ryun Holder, Sr            17:18    5:35
   34  Adam Harriger, Sr          17:21    5:36
   45  Danny Klink, Jr            17:29    5:38
   61  Zach Coleman, Jr           17:49    5:45
  162  Devin Thompson, So         18:40    6:01
  213  Mitch Maier, Jr            19:05    6:09
Total Time = 1:26:34     Total Places = 178


2. Gov. Mifflin
    4  Evan Williams, Jr          16:37    5:21
   14  Levi Lang, Sr              16:58    5:28
   15  Dalton Fisher, Sr          16:59    5:29
   58  Andrew Lesko, Jr           17:42    5:42
   99  Jonah Graffius, So         18:10    5:51
  142  Jackson Richardson, Sr     18:29    5:58
  257  Jared Luckanitz, Fr        19:28    6:17
Total Time = 1:26:24     Total Places = 190


3. Cumberland Valley
    9  Alec Kunzweiler, Jr        16:41    5:23
   29  Alex Coburn, Jr            17:18    5:35
   69  Brandon Dunham, So         17:55    5:47
   71  Scott St. Peter, Jr        17:55    5:47
   73  Ryan Kidd, Jr              17:56    5:47
  101  Kyle Rohde, So             18:12    5:52
  126  Quinn Wasko, Fr            18:23    5:56
Total Time = 1:27:43     Total Places = 251


4. Red Lion
   16  Matthew Croft, Sr          17:03    5:30
   32  Caleb Gatchell, Jr         17:20    5:35
   54  Nick McCabe, Jr            17:39    5:41
   78  Nate Pardoe, Jr            17:58    5:48
   79  Josh Pardoe, Jr            17:59    5:48
  119  Ethan Gatchell, Fr         18:18    5:54
  169  Andrew Erickson, So        18:46    6:03
Total Time = 1:27:56     Total Places = 259


5. Lower Dauphin
    1  Jeff Groh, So              16:30    5:19
   28  Cole Nissley, So           17:14    5:34
   55  Dan McCreary, Sr           17:39    5:41
   57  Tim Shea, Jr               17:40    5:42
  146  Dan Mummau, Sr             18:32    5:58
  152  Tim Groh, Sr               18:34    5:59
  178  Josh Santeusanio, So       18:49    6:04
Total Time = 1:27:34     Total Places = 287

6. Hempfield
   43  Andrew Birk, Jr            17:26    5:37
   48  Patrick French, Sr         17:35    5:40
   62  Andrew Groff, Sr           17:50    5:45
   66  Connor Lehr, Jr            17:53    5:46
   82  Tommy Athey, So            18:00    5:48
  156  Sam Knauss, Sr             18:36    6:00
  171  Donavin Stanley, Sr        18:47    6:04
Total Time = 1:28:41     Total Places = 301

7. Warwick
   23  Ben Mueller, Jr            17:08    5:31
   37  Michael Urban, So          17:22    5:36
   49  Bryson Long, Sr            17:35    5:40
   91  Matt Lefever, Jr           18:05    5:50
  104  Phil Headland, Sr          18:14    5:53
  134  Daniel O'Conor, Jr         18:25    5:56
  144  Connor Smith, Jr           18:30    5:58
Total Time = 1:28:22     Total Places = 304

8. Manheim Township
   20  Joey Warner, Sr            17:07    5:31
   25  Connor Zimmerman, Jr       17:09    5:32
   44  Elliott Hirsch, Sr         17:27    5:37
   94  Louis Kester, Sr           18:07    5:50
  157  Matthew Milliron, Sr       18:37    6:00
  165  Matthew Ball, So           18:44    6:03
  234  Luke Mallie, So            19:14    6:12
Total Time = 1:28:24     Total Places = 340

9. Muhlenberg
   36  Josh Rinker, Sr            17:21    5:36
   40  Sean Moyer, Jr             17:23    5:36
   59  Jordan Holder, Sr          17:47    5:44
  107  Jacob Krott, Sr            18:14    5:53
  115  Sean Slater, Jr            18:18    5:54
  212  Dante Mohr, So             19:05    6:09
  254  Michael Boyer, Jr          19:26    6:16
Total Time = 1:29:02     Total Places = 357

10. Cedar Crest
   22  Bryce Ebersole, Sr         17:07    5:31
   35  Daniel Neiswender, So      17:21    5:36
   41  Willy Bragg, So            17:24    5:37
  138  Shaun Ditzler, Sr          18:27    5:57
  140  Isaac Kramer, Sr           18:29    5:57
  155  Noah Redcay, Fr            18:36    6:00
  158  Cody Lloyd, Sr             18:38    6:00
Total Time = 1:28:45     Total Places = 376

11. Dallastown Area
   11  Adam Katora, Sr            16:45    5:24
   42  Patrick Reilly, So         17:24    5:37
   83  Seth Stayer, So            18:00    5:48
   95  Shane Sebeck, Jr           18:07    5:51
  160  Daniel Mashuda, Sr         18:39    6:01
  206  Matthew Lewis, Sr          18:59    6:07
  255  Joshua Moyer, So           19:27    6:16
Total Time = 1:28:53     Total Places = 391

12. Penn Manor
   12  Harrison Schettler, Jr     16:53    5:27
   27  Jonathan Bitner, Jr        17:13    5:33
  106  Travis Wells, Jr           18:14    5:53
  116  Harrison Manning, Sr       18:18    5:54
  161  Shadrock Kiprop, Jr        18:39    6:01
  191  Alex Cauler, Sr            18:55    6:06
  282  Eddie Bley, Sr             19:50    6:24
Total Time = 1:29:15     Total Places = 422

13. Red Land
    3  John Felts, Sr             16:36    5:21
   86  Logan Zeigler, Sr          18:02    5:49
  102  Aaron Lauer, So            18:12    5:52
  103  Will Landis, Sr            18:13    5:52
  148  Skylar Weaver, Sr          18:32    5:59
  186  Hunter Stuyvesant, Sr      18:53    6:05
  211  Tyler Dugan, Jr            19:03    6:09
Total Time = 1:29:33     Total Places = 442

14. Hershey
   26  Nate Hamilton, Jr          17:11    5:32
   64  Jake Broduer, Jr           17:52    5:46
   93  Eric Cray, Jr              18:06    5:50
  110  Aiden Demko, Fr            18:16    5:53
  154  Jordan Bowser, Sr          18:36    6:00
  173  Vinnie Fagerstrom, Sr      18:48    6:04
  199  Trevor Ruddle, Fr          18:57    6:07
Total Time = 1:29:59     Total Places = 447

15. Central Dauphin
   51  James Wood, Jr             17:37    5:41
   90  Alex Nally, So             18:05    5:50
   92  Jimmy Thomas, Sr           18:06    5:50
   98  Eric Deignan, Jr           18:09    5:51
  125  Eric Simons, Fr            18:21    5:55
  132  Zac Patton, Jr             18:24    5:56
  153  Alex Pankiw, Jr            18:34    5:59
Total Time = 1:30:17     Total Places = 456

16. Carlisle
   13  Corbin Padgett, Jr         16:57    5:28
   77  Zach Brehm, Fr             17:58    5:47
  118  Sam Deangelo, So           18:18    5:54
  122  Mikey Dennison, So         18:20    5:55
  159  Sean Collins, So           18:38    6:01
  172  Kyle Wise, Fr              18:48    6:04
  197  Joe Deangelo, Fr           18:56    6:06
Total Time = 1:30:10     Total Places = 489

17. Northeastern York
   60  Nate Vitacco, Sr           17:48    5:45
   84  Ryan Sevret, So            18:00    5:48
   85  Nate Slonaker, Sr          18:02    5:49
  124  Ben Linne, Fr              18:21    5:55
  145  Logan Wunsch, Fr           18:31    5:58
  229  Alex Hake, Sr              19:13    6:12
  285  Jacob McKenzie, Fr         19:54    6:25
Total Time = 1:30:41     Total Places = 498

18. Elizabethtown
   19  Nate Kreider, Sr           17:06    5:31
   39  Micaiah Schlicher, Sr      17:23    5:36
   63  Alex Faus, Sr              17:51    5:45
  203  Aaron Dennis, Sr           18:59    6:07
  204  Nicholas Perini, Jr        18:59    6:07
  266  Neil Kristenen, Jr         19:33    6:18
  280  Matt Savoca, Jr            19:47    6:23
Total Time = 1:30:16     Total Places = 528

19. Twin Valley
   68  Josh Coakley, Fr           17:54    5:46
   80  Kris Lizins, So            17:59    5:48
  114  Taylor Piekos, Jr          18:18    5:54
  143  Colby Geary, Fr            18:29    5:58
  168  Tim Givens, Fr             18:46    6:03
  263  Leif Malm, Sr              19:32    6:18
Total Time = 1:31:24     Total Places = 573

20. Garden Spot
   38  James Martin, Jr           17:22    5:36
   70  Austin Smith, Fr           17:55    5:47
   87  Jordan Horst, Jr           18:04    5:49
  164  Ryan Laird, Sr             18:44    6:02
  216  Nathan Phillips, Fr        19:07    6:10
  225  Matt Snader, Sr            19:11    6:11
  289  R J. Davis, Sr             20:02    6:27
Total Time = 1:31:10     Total Places = 575

21. Conestoga Valley
   67  Nathan Cody, Sr            17:54    5:46
   89  Nathan Kilgore, Sr         18:05    5:50
  139  Michael Rosario, Sr        18:27    5:57
  151  Seth Hoy, Jr               18:33    5:59
  181  Connor Dickson, Sr         18:50    6:04
  214  Sean Schmuck, Jr           19:06    6:09
  238  Ryan Daugherty, Sr         19:16    6:13
Total Time = 1:31:47     Total Places = 627

22. South Western
    2  Ryan Hertzog, Jr           16:34    5:21
  117  Kirk Mummert, Fr           18:18    5:54
  131  Sean Peeling, So           18:24    5:56
  190  Jaden Sanders, Jr          18:55    6:06
  198  Josh King, Jr              18:57    6:07
  274  Kameron Curlen, So         19:42    6:21
  287  Adam Mann, Sr              19:56    6:26
Total Time = 1:31:06     Total Places = 638

23. J P. McCaskey
   52  Dalton Trump, Jr           17:38    5:41
   88  Tyler Holdren, Sr          18:05    5:50
  135  Duncan Hopkins, Fr         18:25    5:56
  147  Andrew Miller, Sr          18:32    5:59
  220  Clay Verkouw, So           19:08    6:10
  295  Ibragim Pashaliyev, So     20:12    6:31
  308  Chris Asencio, So          21:03    6:47
Total Time = 1:31:46     Total Places = 642

24. Solanco
   10  John Ausel, Sr             16:41    5:23
   76  Isa Gaus, Sr               17:57    5:47
  179  Chance Post, So            18:49    6:04
  184  Macaulay Kinnamon, Sr      18:52    6:05
  233  Noah Brady, Fr             19:14    6:12
  237  Evan Munro, Jr             19:15    6:12
  267  Kevin Tran, Sr             19:33    6:18
Total Time = 1:31:31     Total Places = 682

25. York Suburban
  108  Kirk Beaver, Jr            18:15    5:53
  111  Andrew Toman, Jr           18:16    5:53
  129  Chris Diaz, Jr             18:23    5:56
  170  Kyle Raudensky, Sr         18:47    6:03
  176  Brad Clark, So             18:49    6:04
  187  Will Koch, Jr              18:53    6:05
Total Time = 1:32:28     Total Places = 694

26. Daniel Boone
    8  Luke Miller, Sr            16:39    5:22
   30  Matthew Sankey, Jr         17:18    5:35
  196  Aaron Snyder, Sr           18:56    6:06
  226  Dylan Ammons, Jr           19:11    6:11
  235  Lake Sprenkle, Jr          19:14    6:12
  239  Shane Pusey, Sr            19:17    6:13
  252  Evan Lucas, Jr             19:25    6:16
Total Time = 1:31:16     Total Places = 695

27. James Buchanan
   18  Liam Corcoran, Jr          17:05    5:31
  112  Anthony Myers, Sr          18:17    5:54
  128  Will Rice, Sr              18:23    5:56
  180  Daniel Green, Fr           18:49    6:04
  298  Cameron Fox, Jr            20:17    6:32
Total Time = 1:32:50     Total Places = 736

28. Palmyra
    6  Connor Strynkowski, Sr     16:38    5:22
  149  Ross Romanoski, Jr         18:32    5:59
  177  Luke Haus, Jr              18:49    6:04
  201  Ben Miller, Sr             18:57    6:07
  215  Dale Lingle, Fr            19:06    6:10
  224  Chris Lynn, Jr             19:10    6:11
  261  Spencer O'Connell, So      19:30    6:17
Total Time = 1:32:00     Total Places = 748

29. Central York
   50  Drew Belnick, Sr           17:36    5:41
  141  Bryce Lerew, So            18:29    5:58
  183  Brent Mayne, Sr            18:51    6:05
  188  Christian Wingert, So      18:54    6:06
  218  Alec Evanitus, Fr          19:07    6:10
  253  Tyson Chen, Jr             19:25    6:16
  312  Zach Rauch, Jr             21:19    6:52
Total Time = 1:32:56     Total Places = 780

30. Conrad Weiser
   33  David Peterson, Sr         17:20    5:35
   56  Bryan Grindrod, Sr         17:39    5:42
  207  Tyler Ravert, So           19:00    6:08
  241  Matt Werner, Fr            19:18    6:13
  244  Drew Gantert, So           19:20    6:14
  245  Sam Ramsay, Fr             19:20    6:14
Total Time = 1:32:35     Total Places = 781

31. Exeter Township Boys
   97  Ryan Born, Jr              18:08    5:51
  150  Curtis Lamp, So            18:33    5:59
  163  Shawn Cox, Sr              18:43    6:02
  185  Danny Lorah, So            18:52    6:05
  189  Anthony Reigel, Sr         18:54    6:06
  200  Kevin Brzostek, So         18:57    6:07
  284  Danny Leskowicz, Fr        19:51    6:24
Total Time = 1:33:09     Total Places = 784

32. Wilson
  123  Jesse Lerch, So            18:21    5:55
  130  Chris Yeity, So            18:24    5:56
  175  Jacob Connors, Fr          18:48    6:04
  182  Eric Rodrigo, Jr           18:51    6:05
  192  Nick Mahon, Fr             18:55    6:06
  194  Josh Kuipers, So           18:55    6:06
  258  Alex Fernandez, Sr         19:29    6:17
Total Time = 1:33:16     Total Places = 802

33. Cedar Cliff
   21  Nathan Repetz, Jr          17:07    5:31
   24  Jordan Crawford, Jr        17:09    5:32
  217  Stephen Ross, Fr           19:07    6:10
  262  Parker Beene, Jr           19:31    6:18
  290  Nick Boyer, Sr             20:03    6:28
  293  Matt Lebo, Fr              20:07    6:29
Total Time = 1:32:54     Total Places = 814

34. Northern York
   72  Jason Barbaretta, Jr       17:56    5:47
   75  Randy Violette, Jr         17:57    5:47
   96  Tim Monko, Sr              18:08    5:51
  278  Tyler Monko, So            19:46    6:22
  296  Robert Diez, Sr            20:15    6:32
  297  Kevin Millar, So           20:15    6:32
  305  Ben Anderson, Fr           20:49    6:43
Total Time = 1:33:59     Total Places = 817

35. Susquehannock
   46  Kevin Procopio, Sr         17:29    5:38
   47  Bryan Procopio, Sr         17:31    5:39
  228  Patrick Morrison, Jr       19:12    6:12
  230  Jacob Thomas, So           19:13    6:12
  277  Michael Wells, So          19:45    6:22
Total Time = 1:33:08     Total Places = 828

36. Ephrata
   17  Tyler Sensenig, Sr         17:05    5:30
  127  Samuel Wolde, Jr           18:23    5:56
  195  Tyler Gallagher, So        18:55    6:06
  221  Ibsen Powers, Jr           19:09    6:10
  281  Jordan Schrom, Sr          19:48    6:23
Total Time = 1:33:18     Total Places = 841

37. Big Spring
    5  Vinny Todaro, Jr           16:37    5:21
  113  Brishen Dearborn, Jr       18:17    5:54
  227  Matt Hickman, Jr           19:12    6:11
  249  Bradley Lay, So            19:24    6:15
  271  Wade Reichelderfer, Jr     19:40    6:21
  299  Spencer Starner, Fr        20:20    6:34
  311  Josh Smith, Sr             21:17    6:52
Total Time = 1:33:08     Total Places = 865

38. New Oxford
   81  Aaron Gebhart, Fr          18:00    5:48
  109  Joel Zepp, Jr              18:15    5:53
  166  Devin Phillips, Jr         18:44    6:03
  242  Hank Anderson, So          19:18    6:13
  269  Tyler Smith, Sr            19:37    6:20
  270  Jacob Plank, So            19:39    6:20
Total Time = 1:33:53     Total Places = 867

39. Milton Hershey
   53  Colin Gibbs, Jr            17:38    5:41
  133  Marc Webster, Jr           18:24    5:56
  210  Brett Warkoski, So         19:02    6:08
  219  Kewan Foster, So           19:07    6:10
  283  Cole Knisley, Sr           19:51    6:24
  288  Elliott Shirk, Jr          19:58    6:26
  306  Manny Escobar, Sr          20:57    6:45
Total Time = 1:34:01     Total Places = 898

40. Gettysburg
   74  DanE Beegle, Sr            17:56    5:47
  137  Austin Markey, So          18:27    5:57
  174  Jimmy Robison, Jr          18:48    6:04
  251  Ethan Yoder, Fr            19:24    6:15
  275  Aaron Waybright, Jr        19:43    6:22
  316  Thomas Buxton, Jr          21:46    7:01
Total Time = 1:34:17     Total Places = 911

41. Manheim Central
   65  Josh Lachman, Jr           17:52    5:46
  120  Kyle Kegarise, So          18:19    5:54
  205  Mason Hepner, Jr           18:59    6:07
  272  Josh Haldeman, Sr          19:41    6:21
  273  Jordan Shimer, Jr          19:41    6:21
  291  Nate Lachman, Fr           20:05    6:29
Total Time = 1:34:31     Total Places = 935

42. Lampeter Strasburg
  100  Joe Long, Jr               18:10    5:51
  121  Evan Pugh, So              18:19    5:54
  246  Ben Kingsley, So           19:22    6:15
  247  Cole Owens, Jr             19:22    6:15
  260  Nick Pray, Sr              19:29    6:17
  279  Tim Mast, Jr               19:46    6:22
  301  Mike Smith, Jr             20:22    6:34
Total Time = 1:34:41     Total Places = 974

43. Kennard Dale
  136  Sawyer Bisker, So          18:26    5:57
  202  Bj Folks, Jr               18:58    6:07
  209  Layne Graham, Fr           19:01    6:08
  222  Jake Wescott, So           19:09    6:10
  259  Jeff Stanley, Jr           19:29    6:17
  276  Tom Hooper, Sr             19:44    6:22
  292  Jeff Weaver, Jr            20:06    6:29
Total Time = 1:35:01     Total Places = 1028

44. East Pennsboro Area
  105  Ben Heisley, Jr            18:14    5:53
  193  Tristan Rivera, So         18:55    6:06
  223  Corey Fake, Jr             19:09    6:11
  264  Brett Ward, Jr             19:32    6:18
  309  Ryan Margraf, Fr           21:07    6:49
  319  Drew Hartwig, Sr           22:55    7:23
  320  Billy Adams, So            27:07    8:45
Total Time = 1:36:55     Total Places = 1094

45. Waynesboro
  232  Abram Moats, So            19:13    6:12
  243  Grantyley Showalter, Sr    19:19    6:14
  250  Shaun Egolf, Jr            19:24    6:15
  256  Christopher Ramsey, So     19:28    6:17
  268  Ethan Mankins, So          19:34    6:19
  286  Grover Bailey, Sr          19:54    6:25
  307  Clay Foreman, So           21:00    6:46
Total Time = 1:36:56     Total Places = 1249

46. Mechanicsburg
  231  Aaron Davis, Sr            19:13    6:12
  236  Kyle Walters, Fr           19:14    6:12
  248  Parker Beatty, Jr          19:23    6:15
  265  Aaron Heisey, So           19:32    6:18
  304  Tyler McCabe, So           20:44    6:41
Total Time = 1:38:05     Total Places = 1284

47. Susquehanna Twp.
  208  Zach Findling, Sr          19:00    6:08
  240  Anthony Marchione, So      19:18    6:13
  302  Jon Yovic, Sr              20:32    6:37
  303  Lance McDonald, Jr         20:32    6:37
  314  Chris Arney, Fr            21:31    6:56
  315  Andrew Nork, Jr            21:41    6:59
Total Time = 1:40:50     Total Places = 1367

48. York County Tech
  167  Travis Gudz, Sr            18:46    6:03
  294  Kyle Sipe, Sr              20:09    6:30
  300  Max Wagner, Sr             20:22    6:34
  310  Dylan Hartlaub, Jr         21:16    6:52
  313  Billy Beck, Sr             21:23    6:54
  317  Ned Einsig, Jr             21:55    7:04
  318  Cody Lehr, Jr              22:02    7:06
Total Time = 1:41:54     Total Places = 1384
        TEAM                                  1M          2M        FINAL
 PLACE SCORE           FINISHER             TIME     TIME      TIME      PACE        TEAM

Top

1 1 Jeff Groh, So 4:50 10:21 16:30 5:19 Lower Dauphin 2 2 Ryan Hertzog, Jr 4:57 10:23 16:34 5:21 South Western 3 3 John Felts, Sr 4:56 10:22 16:36 5:21 Red Land 4 4 Evan Williams, Jr 10:21 16:37 5:21 Gov. Mifflin 5 5 Vinny Todaro, Jr 4:54 10:26 16:37 5:21 Big Spring 6 6 Connor Strynkowski, Sr 4:52 10:25 16:38 5:22 Palmyra 7 7 Nick Rotz, Sr 4:55 10:26 16:39 5:22 Chambersburg 8 8 Luke Miller, Sr 4:56 10:31 16:39 5:22 Daniel Boone 9 9 Alec Kunzweiler, Jr 4:55 10:23 16:41 5:23 Cumberland Valley 10 10 John Ausel, Sr 4:55 10:25 16:41 5:23 Solanco 11 11 Adam Katora, Sr 4:54 10:26 16:45 5:24 Dallastown Area 12 12 Harrison Schettler, Jr 4:58 10:24 16:53 5:27 Penn Manor 13 Kyle Klaboe, Sr 5:14 10:42 16:55 5:27 Central Dauphin East 14 13 Corbin Padgett, Jr 5:08 10:36 16:57 5:28 Carlisle 15 14 Levi Lang, Sr 4:58 10:36 16:58 5:28 Gov. Mifflin 16 15 Dalton Fisher, Sr 4:50 10:26 16:59 5:29 Gov. Mifflin 17 16 Matthew Croft, Sr 5:01 10:31 17:03 5:30 Red Lion 18 17 Tyler Sensenig, Sr 5:04 10:44 17:05 5:30 Ephrata 19 18 Liam Corcoran, Jr 4:57 10:30 17:05 5:31 James Buchanan 20 19 Nate Kreider, Sr 4:53 10:35 17:06 5:31 Elizabethtown 21 20 Joey Warner, Sr 5:05 10:39 17:07 5:31 Manheim Township 22 21 Nathan Repetz, Jr 5:10 10:49 17:07 5:31 Cedar Cliff 23 22 Bryce Ebersole, Sr 5:04 10:45 17:07 5:31 Cedar Crest 24 23 Ben Mueller, Jr 5:05 10:39 17:08 5:31 Warwick 25 Kevin Chambers, Sr 10:43 17:08 5:32 West York Area 26 24 Jordan Crawford, Jr 5:05 10:45 17:09 5:32 Cedar Cliff 27 25 Connor Zimmerman, Jr 5:00 10:33 17:09 5:32 Manheim Township 28 26 Nate Hamilton, Jr 5:06 10:46 17:11 5:32 Hershey 29 27 Jonathan Bitner, Jr 10:58 17:13 5:33 Penn Manor 30 28 Cole Nissley, So 4:54 10:39 17:14 5:34 Lower Dauphin 31 29 Alex Coburn, Jr 4:55 10:40 17:18 5:35 Cumberland Valley 32 30 Matthew Sankey, Jr 5:03 10:49 17:18 5:35 Daniel Boone 33 31 Ryun Holder, Sr 5:14 10:56 17:18 5:35 Chambersburg 34 32 Caleb Gatchell, Jr 5:06 10:48 17:20 5:35 Red Lion 35 33 David Peterson, Sr 5:06 10:48 17:20 5:35 Conrad Weiser 36 34 Adam Harriger, Sr 5:13 10:49 17:21 5:36 Chambersburg 37 35 Daniel Neiswender, So 5:02 10:47 17:21 5:36 Cedar Crest 38 36 Josh Rinker, Sr 5:00 10:50 17:21 5:36 Muhlenberg 39 37 Michael Urban, So 5:05 10:39 17:22 5:36 Warwick 40 38 James Martin, Jr 5:01 17:22 5:36 Garden Spot 41 39 Micaiah Schlicher, Sr 4:58 10:39 17:23 5:36 Elizabethtown 42 40 Sean Moyer, Jr 5:08 10:50 17:23 5:36 Muhlenberg 43 41 Willy Bragg, So 5:11 11:00 17:24 5:37 Cedar Crest 44 42 Patrick Reilly, So 5:06 10:49 17:24 5:37 Dallastown Area 45 Daulton Monn, Jr 5:09 10:56 17:25 5:37 Greencastle-Antrim 46 43 Andrew Birk, Jr 5:08 10:51 17:26 5:37 Hempfield 47 44 Elliott Hirsch, Sr 5:06 10:45 17:27 5:37 Manheim Township 48 45 Danny Klink, Jr 5:13 10:50 17:29 5:38 Chambersburg 49 46 Kevin Procopio, Sr 5:06 10:54 17:29 5:38 Susquehannock 50 47 Bryan Procopio, Sr 10:53 17:31 5:39 Susquehannock 51 Drew Gerberich, Sr 5:12 11:06 17:35 5:40 Eastern Lebanon Count 52 48 Patrick French, Sr 5:09 10:59 17:35 5:40 Hempfield 53 49 Bryson Long, Sr 5:12 11:02 17:35 5:40 Warwick 54 50 Drew Belnick, Sr 5:05 10:58 17:36 5:41 Central York 55 51 James Wood, Jr 5:12 11:03 17:37 5:41 Central Dauphin 56 52 Dalton Trump, Jr 5:12 11:01 17:38 5:41 J P. McCaskey 57 53 Colin Gibbs, Jr 11:02 17:38 5:41 Milton Hershey 58 54 Nick McCabe, Jr 5:09 11:00 17:39 5:41 Red Lion 59 55 Dan McCreary, Sr 5:17 11:04 17:39 5:41 Lower Dauphin 60 56 Bryan Grindrod, Sr 5:08 10:54 17:39 5:42 Conrad Weiser 61 57 Tim Shea, Jr 5:17 11:01 17:40 5:42 Lower Dauphin 62 58 Andrew Lesko, Jr 5:03 10:54 17:42 5:42 Gov. Mifflin 63 59 Jordan Holder, Sr 5:01 10:51 17:47 5:44 Muhlenberg 64 60 Nate Vitacco, Sr 5:17 11:09 17:48 5:45 Northeastern York 65 61 Zach Coleman, Jr 5:14 11:01 17:49 5:45 Chambersburg 66 62 Andrew Groff, Sr 5:07 10:52 17:50 5:45 Hempfield 67 Devin Glace, Sr 5:03 10:59 17:50 5:45 Dover 68 63 Alex Faus, Sr 5:15 11:15 17:51 5:45 Elizabethtown 69 64 Jake Broduer, Jr 5:13 11:05 17:52 5:46 Hershey 70 65 Josh Lachman, Jr 5:08 11:04 17:52 5:46 Manheim Central 71 66 Connor Lehr, Jr 5:09 11:03 17:53 5:46 Hempfield 72 67 Nathan Cody, Sr 5:15 11:11 17:54 5:46 Conestoga Valley 73 Dominic Rey, Sr 5:31 11:18 17:54 5:46 Cocalico 74 68 Josh Coakley, Fr 5:12 11:07 17:54 5:46 Twin Valley 75 69 Brandon Dunham, So 5:27 11:21 17:55 5:47 Cumberland Valley 76 70 Austin Smith, Fr 5:22 11:14 17:55 5:47 Garden Spot 77 71 Scott St. Peter, Jr 5:20 11:18 17:55 5:47 Cumberland Valley 78 72 Jason Barbaretta, Jr 5:25 11:14 17:56 5:47 Northern York 79 73 Ryan Kidd, Jr 5:24 11:14 17:56 5:47 Cumberland Valley 80 74 DanE Beegle, Sr 10:53 17:56 5:47 Gettysburg 81 75 Randy Violette, Jr 5:22 11:14 17:57 5:47 Northern York 82 76 Isa Gaus, Sr 5:11 11:07 17:57 5:47 Solanco 83 77 Zach Brehm, Fr 5:32 11:26 17:58 5:47 Carlisle 84 78 Nate Pardoe, Jr 5:06 11:09 17:58 5:48 Red Lion 85 79 Josh Pardoe, Jr 5:04 11:07 17:59 5:48 Red Lion 86 80 Kris Lizins, So 5:08 11:07 17:59 5:48 Twin Valley 87 81 Aaron Gebhart, Fr 5:22 11:13 18:00 5:48 New Oxford 88 82 Tommy Athey, So 5:17 11:08 18:00 5:48 Hempfield 89 83 Seth Stayer, So 5:19 11:18 18:00 5:48 Dallastown Area 90 84 Ryan Sevret, So 5:14 11:14 18:00 5:48 Northeastern York 91 85 Nate Slonaker, Sr 5:11 11:10 18:02 5:49 Northeastern York 92 86 Logan Zeigler, Sr 5:10 11:07 18:02 5:49 Red Land 93 Branden Green, Sr 5:19 11:16 18:03 5:49 Fleetwood Area Cross 94 87 Jordan Horst, Jr 5:26 11:20 18:04 5:49 Garden Spot 95 88 Tyler Holdren, Sr 5:27 11:32 18:05 5:50 J P. McCaskey 96 89 Nathan Kilgore, Sr 5:02 11:01 18:05 5:50 Conestoga Valley 97 90 Alex Nally, So 5:17 11:13 18:05 5:50 Central Dauphin 98 91 Matt Lefever, Jr 5:22 11:20 18:05 5:50 Warwick 99 Ryan Conner, Sr 5:37 11:33 18:06 5:50 Cocalico 100 92 Jimmy Thomas, Sr 5:17 11:19 18:06 5:50 Central Dauphin 101 93 Eric Cray, Jr 5:09 11:08 18:06 5:50 Hershey 102 94 Louis Kester, Sr 5:13 11:13 18:07 5:50 Manheim Township 103 95 Shane Sebeck, Jr 5:26 11:19 18:07 5:51 Dallastown Area 104 96 Tim Monko, Sr 5:25 11:21 18:08 5:51 Northern York 105 97 Ryan Born, Jr 5:13 11:17 18:08 5:51 Exeter Township Boys 106 98 Eric Deignan, Jr 5:20 11:16 18:09 5:51 Central Dauphin 107 99 Jonah Graffius, So 5:03 10:56 18:10 5:51 Gov. Mifflin 108 100 Joe Long, Jr 5:15 11:08 18:10 5:51 Lampeter Strasburg 109 101 Kyle Rohde, So 5:21 11:17 18:12 5:52 Cumberland Valley 110 102 Aaron Lauer, So 5:09 11:06 18:12 5:52 Red Land 111 103 Will Landis, Sr 5:32 11:23 18:13 5:52 Red Land 112 104 Phil Headland, Sr 5:27 11:25 18:14 5:53 Warwick 113 105 Ben Heisley, Jr 5:22 18:14 5:53 East Pennsboro Area 114 106 Travis Wells, Jr 5:33 11:23 18:14 5:53 Penn Manor 115 107 Jacob Krott, Sr 11:19 18:14 5:53 Muhlenberg 116 108 Kirk Beaver, Jr 5:24 18:15 5:53 York Suburban 117 109 Joel Zepp, Jr 5:11 11:12 18:15 5:53 New Oxford 118 110 Aiden Demko, Fr 5:23 11:20 18:16 5:53 Hershey 119 111 Andrew Toman, Jr 5:24 11:26 18:16 5:53 York Suburban 120 112 Anthony Myers, Sr 5:28 11:31 18:17 5:54 James Buchanan 121 113 Brishen Dearborn, Jr 5:31 11:36 18:17 5:54 Big Spring 122 114 Taylor Piekos, Jr 5:13 11:14 18:18 5:54 Twin Valley 123 115 Sean Slater, Jr 5:22 11:27 18:18 5:54 Muhlenberg 124 116 Harrison Manning, Sr 5:23 11:23 18:18 5:54 Penn Manor 125 117 Kirk Mummert, Fr 5:16 11:22 18:18 5:54 South Western 126 118 Sam Deangelo, So 5:33 11:31 18:18 5:54 Carlisle 127 119 Ethan Gatchell, Fr 5:17 11:13 18:18 5:54 Red Lion 128 120 Kyle Kegarise, So 5:07 11:19 18:19 5:54 Manheim Central 129 121 Evan Pugh, So 5:35 11:30 18:19 5:54 Lampeter Strasburg 130 122 Mikey Dennison, So 11:37 18:20 5:55 Carlisle 131 123 Jesse Lerch, So 5:11 11:20 18:21 5:55 Wilson 132 124 Ben Linne, Fr 5:14 18:21 5:55 Northeastern York 133 125 Eric Simons, Fr 5:30 11:33 18:21 5:55 Central Dauphin 134 126 Quinn Wasko, Fr 5:31 11:32 18:23 5:56 Cumberland Valley 135 127 Samuel Wolde, Jr 5:14 11:13 18:23 5:56 Ephrata 136 128 Will Rice, Sr 5:28 11:33 18:23 5:56 James Buchanan 137 129 Chris Diaz, Jr 5:21 11:24 18:23 5:56 York Suburban 138 130 Chris Yeity, So 5:22 11:25 18:24 5:56 Wilson 139 131 Sean Peeling, So 5:34 11:32 18:24 5:56 South Western 140 132 Zac Patton, Jr 5:19 11:22 18:24 5:56 Central Dauphin 141 133 Marc Webster, Jr 5:25 11:30 18:24 5:56 Milton Hershey 142 134 Daniel O'Conor, Jr 5:36 11:41 18:25 5:56 Warwick 143 135 Duncan Hopkins, Fr 5:30 11:34 18:25 5:56 J P. McCaskey 144 136 Sawyer Bisker, So 5:29 11:42 18:26 5:57 Kennard Dale 145 137 Austin Markey, So 5:28 11:30 18:27 5:57 Gettysburg 146 138 Shaun Ditzler, Sr 5:16 11:29 18:27 5:57 Cedar Crest 147 139 Michael Rosario, Sr 5:11 11:13 18:27 5:57 Conestoga Valley 148 140 Isaac Kramer, Sr 5:15 11:25 18:29 5:57 Cedar Crest 149 141 Bryce Lerew, So 11:24 18:29 5:58 Central York 150 142 Jackson Richardson, Sr 5:18 11:29 18:29 5:58 Gov. Mifflin 151 143 Colby Geary, Fr 5:10 11:22 18:29 5:58 Twin Valley 152 144 Connor Smith, Jr 5:32 11:40 18:30 5:58 Warwick 153 145 Logan Wunsch, Fr 5:37 11:47 18:31 5:58 Northeastern York 154 Carlos Rivera, Sr 5:13 11:18 18:31 5:58 Lebanon 155 146 Dan Mummau, Sr 5:20 11:33 18:32 5:58 Lower Dauphin 156 147 Andrew Miller, Sr 5:27 11:32 18:32 5:59 J P. McCaskey 157 148 Skylar Weaver, Sr 5:35 11:34 18:32 5:59 Red Land 158 149 Ross Romanoski, Jr 5:20 11:25 18:32 5:59 Palmyra 159 150 Curtis Lamp, So 5:24 11:33 18:33 5:59 Exeter Township Boys 160 151 Seth Hoy, Jr 5:23 11:35 18:33 5:59 Conestoga Valley 161 152 Tim Groh, Sr 5:17 11:20 18:34 5:59 Lower Dauphin 162 153 Alex Pankiw, Jr 5:21 11:16 18:34 5:59 Central Dauphin


Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

163 Cole Rinehart, Jr 5:35 11:42 18:36 6:00 Donegal 164 154 Jordan Bowser, Sr 5:23 11:27 18:36 6:00 Hershey 165 155 Noah Redcay, Fr 5:16 11:25 18:36 6:00 Cedar Crest 166 Nathen Thrush, Jr 5:38 11:42 18:36 6:00 Shippensburg 167 156 Sam Knauss, Sr 5:26 11:35 18:36 6:00 Hempfield 168 Tyler Fry, Sr 5:23 11:30 18:36 6:00 Central Dauphin East 169 157 Matthew Milliron, Sr 5:29 11:36 18:37 6:00 Manheim Township 170 158 Cody Lloyd, Sr 5:13 11:18 18:38 6:00 Cedar Crest 171 159 Sean Collins, So 5:39 11:42 18:38 6:01 Carlisle 172 160 Daniel Mashuda, Sr 5:31 11:44 18:39 6:01 Dallastown Area 173 161 Shadrock Kiprop, Jr 5:36 18:39 6:01 Penn Manor 174 162 Devin Thompson, So 5:28 11:44 18:40 6:01 Chambersburg 175 163 Shawn Cox, Sr 5:30 11:42 18:43 6:02 Exeter Township Boys 176 164 Ryan Laird, Sr 5:28 11:35 18:44 6:02 Garden Spot 177 165 Matthew Ball, So 5:30 11:41 18:44 6:03 Manheim Township 178 166 Devin Phillips, Jr 5:39 11:51 18:44 6:03 New Oxford 179 167 Travis Gudz, Sr 5:21 11:37 18:46 6:03 York County Tech 180 168 Tim Givens, Fr 5:16 11:41 18:46 6:03 Twin Valley 181 169 Andrew Erickson, So 5:38 11:50 18:46 6:03 Red Lion 182 170 Kyle Raudensky, Sr 5:15 11:36 18:47 6:03 York Suburban 183 Zach Shirk, Sr 5:29 11:44 18:47 6:03 Eastern Lebanon Count 184 171 Donavin Stanley, Sr 5:27 11:39 18:47 6:04 Hempfield 185 172 Kyle Wise, Fr 5:45 11:58 18:48 6:04 Carlisle 186 173 Vinnie Fagerstrom, Sr 5:30 11:39 18:48 6:04 Hershey 187 Ryan Schlegel, Jr 5:25 11:35 18:48 6:04 Fleetwood Area Cross 188 174 Jimmy Robison, Jr 5:29 11:41 18:48 6:04 Gettysburg 189 175 Jacob Connors, Fr 5:34 11:42 18:48 6:04 Wilson 190 176 Brad Clark, So 5:24 11:36 18:49 6:04 York Suburban 191 177 Luke Haus, Jr 5:19 11:29 18:49 6:04 Palmyra 192 178 Josh Santeusanio, So 5:24 11:34 18:49 6:04 Lower Dauphin 193 179 Chance Post, So 5:22 11:43 18:49 6:04 Solanco 194 180 Daniel Green, Fr 5:34 11:45 18:49 6:04 James Buchanan 195 181 Connor Dickson, Sr 5:23 11:38 18:50 6:04 Conestoga Valley 196 Dakota Laughman, So 5:44 11:49 18:50 6:04 Spring Grove 197 182 Eric Rodrigo, Jr 5:20 11:51 18:51 6:05 Wilson 198 Devin Miele, Sr 11:34 18:51 6:05 West York Area 199 183 Brent Mayne, Sr 5:36 11:44 18:51 6:05 Central York 200 184 Macaulay Kinnamon, Sr 5:37 11:51 18:52 6:05 Solanco 201 185 Danny Lorah, So 5:25 11:42 18:52 6:05 Exeter Township Boys 202 Casey Santos, So 5:31 11:42 18:53 6:05 Fleetwood Area Cross 203 186 Hunter Stuyvesant, Sr 5:33 11:43 18:53 6:05 Red Land 204 187 Will Koch, Jr 5:32 11:45 18:53 6:05 York Suburban 205 Austin Aletriz, Sr 11:56 18:54 6:06 Cocalico 206 188 Christian Wingert, So 5:30 11:44 18:54 6:06 Central York 207 189 Anthony Reigel, Sr 5:29 11:41 18:54 6:06 Exeter Township Boys 208 190 Jaden Sanders, Jr 5:35 11:53 18:55 6:06 South Western 209 191 Alex Cauler, Sr 5:45 11:59 18:55 6:06 Penn Manor 210 192 Nick Mahon, Fr 5:26 11:49 18:55 6:06 Wilson 211 193 Tristan Rivera, So 5:39 11:49 18:55 6:06 East Pennsboro Area 212 194 Josh Kuipers, So 11:46 18:55 6:06 Wilson 213 195 Tyler Gallagher, So 5:31 11:49 18:55 6:06 Ephrata 214 Michael Hiestand, Sr 18:55 6:06 Donegal 215 196 Aaron Snyder, Sr 5:27 11:45 18:56 6:06 Daniel Boone 216 197 Joe Deangelo, Fr 5:43 11:54 18:56 6:06 Carlisle 217 Nick Sturm, Jr 5:32 11:47 18:56 6:06 Hamburg 218 198 Josh King, Jr 5:36 11:50 18:57 6:07 South Western 219 199 Trevor Ruddle, Fr 5:23 11:34 18:57 6:07 Hershey 220 200 Kevin Brzostek, So 5:29 11:50 18:57 6:07 Exeter Township Boys 221 201 Ben Miller, Sr 5:33 11:51 18:57 6:07 Palmyra 222 202 Bj Folks, Jr 5:42 11:54 18:58 6:07 Kennard Dale 223 Damien Mestizo, Jr 5:40 11:48 18:59 6:07 Lebanon 224 203 Aaron Dennis, Sr 5:33 11:51 18:59 6:07 Elizabethtown 225 204 Nicholas Perini, Jr 5:36 11:54 18:59 6:07 Elizabethtown 226 205 Mason Hepner, Jr 5:21 11:51 18:59 6:07 Manheim Central 227 206 Matthew Lewis, Sr 5:22 12:06 18:59 6:07 Dallastown Area 228 207 Tyler Ravert, So 5:25 11:47 19:00 6:08 Conrad Weiser 229 208 Zach Findling, Sr 5:36 11:55 19:00 6:08 Susquehanna Twp. 230 209 Layne Graham, Fr 5:45 12:03 19:01 6:08 Kennard Dale 231 210 Brett Warkoski, So 5:38 11:56 19:02 6:08 Milton Hershey 232 211 Tyler Dugan, Jr 5:42 12:06 19:03 6:09 Red Land 233 212 Dante Mohr, So 5:30 11:46 19:05 6:09 Muhlenberg 234 213 Mitch Maier, Jr 5:37 11:56 19:05 6:09 Chambersburg 235 Josh Lorah, Sr 5:46 11:57 19:05 6:09 Cocalico 236 214 Sean Schmuck, Jr 11:49 19:06 6:09 Conestoga Valley 237 215 Dale Lingle, Fr 5:39 11:57 19:06 6:10 Palmyra 238 216 Nathan Phillips, Fr 5:35 11:56 19:07 6:10 Garden Spot 239 217 Stephen Ross, Fr 5:33 11:42 19:07 6:10 Cedar Cliff 240 218 Alec Evanitus, Fr 5:38 12:01 19:07 6:10 Central York 241 219 Kewan Foster, So 5:30 11:49 19:07 6:10 Milton Hershey 242 220 Clay Verkouw, So 5:33 11:54 19:08 6:10 J P. McCaskey 243 221 Ibsen Powers, Jr 5:38 11:54 19:09 6:10 Ephrata 244 222 Jake Wescott, So 5:44 12:03 19:09 6:10 Kennard Dale 245 223 Corey Fake, Jr 5:40 11:58 19:09 6:11 East Pennsboro Area 246 Jason Cavenaugh, So 5:45 11:58 19:10 6:11 Spring Grove 247 224 Chris Lynn, Jr 5:31 11:48 19:10 6:11 Palmyra 248 225 Matt Snader, Sr 5:37 12:00 19:11 6:11 Garden Spot 249 226 Dylan Ammons, Jr 5:27 11:57 19:11 6:11 Daniel Boone 250 227 Matt Hickman, Jr 5:32 11:54 19:12 6:11 Big Spring 251 228 Patrick Morrison, Jr 5:43 12:04 19:12 6:12 Susquehannock 252 229 Alex Hake, Sr 5:41 12:02 19:13 6:12 Northeastern York 253 230 Jacob Thomas, So 5:44 12:04 19:13 6:12 Susquehannock 254 231 Aaron Davis, Sr 5:43 12:03 19:13 6:12 Mechanicsburg 255 232 Abram Moats, So 5:24 11:57 19:13 6:12 Waynesboro 256 233 Noah Brady, Fr 5:36 11:58 19:14 6:12 Solanco 257 234 Luke Mallie, So 5:30 11:48 19:14 6:12 Manheim Township 258 235 Lake Sprenkle, Jr 5:27 11:53 19:14 6:12 Daniel Boone 259 236 Kyle Walters, Fr 5:41 12:03 19:14 6:12 Mechanicsburg 260 Mason Bentzel, So 5:34 11:52 19:14 6:12 Spring Grove 261 237 Evan Munro, Jr 5:38 12:02 19:15 6:12 Solanco 262 Zach Faulker, So 5:42 12:02 19:15 6:12 Shippensburg 263 238 Ryan Daugherty, Sr 5:22 11:52 19:16 6:13 Conestoga Valley 264 239 Shane Pusey, Sr 5:31 11:57 19:17 6:13 Daniel Boone 265 Jonathon Garcia, Fr 5:26 12:05 19:17 6:13 Eastern Lebanon Count 266 240 Anthony Marchione, So 5:57 12:25 19:18 6:13 Susquehanna Twp. 267 241 Matt Werner, Fr 5:44 12:07 19:18 6:13 Conrad Weiser 268 242 Hank Anderson, So 5:37 12:01 19:18 6:13 New Oxford 269 243 Grantyley Showalter, Sr 5:33 12:05 19:19 6:14 Waynesboro 270 244 Drew Gantert, So 5:43 12:07 19:20 6:14 Conrad Weiser 271 245 Sam Ramsay, Fr 5:34 11:57 19:20 6:14 Conrad Weiser 272 246 Ben Kingsley, So 5:43 12:08 19:22 6:15 Lampeter Strasburg 273 Phil Byers, Sr 5:38 12:03 19:22 6:15 Shippensburg 274 247 Cole Owens, Jr 5:34 12:00 19:22 6:15 Lampeter Strasburg 275 Cory Dillinger, Sr 5:35 11:55 19:23 6:15 West York Area 276 248 Parker Beatty, Jr 12:04 19:23 6:15 Mechanicsburg 277 249 Bradley Lay, So 5:35 11:53 19:24 6:15 Big Spring 278 250 Shaun Egolf, Jr 5:27 12:06 19:24 6:15 Waynesboro 279 251 Ethan Yoder, Fr 5:43 12:12 19:24 6:15 Gettysburg 280 Will Gingerich, So 5:48 12:16 19:25 6:16 Central Dauphin East 281 252 Evan Lucas, Jr 5:41 12:09 19:25 6:16 Daniel Boone 282 253 Tyson Chen, Jr 11:45 19:25 6:16 Central York 283 Richard Iwuagwu, So 12:06 19:25 6:16 Northern Lebanon 284 254 Michael Boyer, Jr 5:20 11:56 19:26 6:16 Muhlenberg 285 Robert Shultz, Jr 5:35 12:04 19:26 6:16 Eastern Lebanon Count 286 255 Joshua Moyer, So 5:41 12:06 19:27 6:16 Dallastown Area 287 256 Christopher Ramsey, So 5:47 12:10 19:28 6:17 Waynesboro 288 257 Jared Luckanitz, Fr 11:51 19:28 6:17 Gov. Mifflin 289 258 Alex Fernandez, Sr 5:35 12:07 19:29 6:17 Wilson 290 259 Jeff Stanley, Jr 5:48 12:15 19:29 6:17 Kennard Dale 291 260 Nick Pray, Sr 5:31 12:07 19:29 6:17 Lampeter Strasburg 292 261 Spencer O'Connell, So 5:43 12:10 19:30 6:17 Palmyra 293 262 Parker Beene, Jr 5:45 12:11 19:31 6:18 Cedar Cliff 294 263 Leif Malm, Sr 5:28 12:05 19:32 6:18 Twin Valley 295 264 Brett Ward, Jr 5:58 12:33 19:32 6:18 East Pennsboro Area 296 265 Aaron Heisey, So 5:40 12:08 19:32 6:18 Mechanicsburg 297 266 Neil Kristenen, Jr 5:37 12:08 19:33 6:18 Elizabethtown 298 267 Kevin Tran, Sr 5:39 12:01 19:33 6:18 Solanco 299 268 Ethan Mankins, So 5:33 12:04 19:34 6:19 Waynesboro 300 Ben Hockman, So 5:44 12:15 19:36 6:19 Greencastle-Antrim 301 269 Tyler Smith, Sr 5:54 12:24 19:37 6:20 New Oxford 302 270 Jacob Plank, So 5:55 12:24 19:39 6:20 New Oxford 303 271 Wade Reichelderfer, Jr 5:41 12:13 19:40 6:21 Big Spring 304 272 Josh Haldeman, Sr 5:12 11:53 19:41 6:21 Manheim Central 305 273 Jordan Shimer, Jr 5:47 12:16 19:41 6:21 Manheim Central 306 274 Kameron Curlen, So 5:50 12:22 19:42 6:21 South Western 307 275 Aaron Waybright, Jr 5:34 12:05 19:43 6:22 Gettysburg 308 276 Tom Hooper, Sr 5:47 12:14 19:44 6:22 Kennard Dale 309 277 Michael Wells, So 5:49 12:26 19:45 6:22 Susquehannock 310 Tyler McFeaters, Fr 5:42 12:15 19:45 6:22 Northern Lebanon 311 278 Tyler Monko, So 5:52 12:24 19:46 6:22 Northern York 312 279 Tim Mast, Jr 5:46 12:14 19:46 6:22 Lampeter Strasburg 313 280 Matt Savoca, Jr 5:38 12:10 19:47 6:23 Elizabethtown 314 281 Jordan Schrom, Sr 5:58 12:34 19:48 6:23 Ephrata 315 Josiah Russell, So 5:41 12:16 19:49 6:23 Central Dauphin East 316 Coby Salmon, Sr 5:45 12:20 19:49 6:24 Greencastle-Antrim 317 282 Eddie Bley, Sr 5:52 12:34 19:50 6:24 Penn Manor 318 283 Cole Knisley, Sr 5:40 12:27 19:51 6:24 Milton Hershey 319 284 Danny Leskowicz, Fr 5:27 12:04 19:51 6:24 Exeter Township Boys 320 Zach Husband, Jr 5:44 12:17 19:52 6:24 Greencastle-Antrim 321 285 Jacob McKenzie, Fr 5:52 12:25 19:54 6:25 Northeastern York 322 286 Grover Bailey, Sr 12:08 19:54 6:25 Waynesboro 323 287 Adam Mann, Sr 5:40 12:16 19:56 6:26 South Western 324 288 Elliott Shirk, Jr 5:50 12:27 19:58 6:26 Milton Hershey 325 289 R J. Davis, Sr 5:46 12:24 20:02 6:27 Garden Spot 326 290 Nick Boyer, Sr 5:52 12:30 20:03 6:28 Cedar Cliff 327 291 Nate Lachman, Fr 5:48 12:23 20:05 6:29 Manheim Central 328 292 Jeff Weaver, Jr 6:00 12:45 20:06 6:29 Kennard Dale 329 293 Matt Lebo, Fr 5:47 12:26 20:07 6:29 Cedar Cliff 330 294 Kyle Sipe, Sr 5:20 12:25 20:09 6:30 York County Tech 331 295 Ibragim Pashaliyev, So 5:33 12:37 20:12 6:31 J P. McCaskey 332 296 Robert Diez, Sr 5:41 12:27 20:15 6:32 Northern York 333 297 Kevin Millar, So 6:00 12:45 20:15 6:32 Northern York 334 298 Cameron Fox, Jr 5:47 12:35 20:17 6:32 James Buchanan 335 299 Spencer Starner, Fr 5:50 12:41 20:20 6:34 Big Spring 336 300 Max Wagner, Sr 5:41 12:39 20:22 6:34 York County Tech 337 301 Mike Smith, Jr 5:51 12:42 20:22 6:34 Lampeter Strasburg 338 Linus Morales, So 6:01 12:41 20:24 6:35 Lebanon 339 302 Jon Yovic, Sr 5:57 12:53 20:32 6:37 Susquehanna Twp. 340 303 Lance McDonald, Jr 6:06 12:59 20:32 6:37 Susquehanna Twp. 341 304 Tyler McCabe, So 5:48 12:48 20:44 6:41 Mechanicsburg 342 305 Ben Anderson, Fr 6:00 12:54 20:49 6:43 Northern York 343 306 Manny Escobar, Sr 5:57 12:53 20:57 6:45 Milton Hershey 344 307 Clay Foreman, So 6:03 13:02 21:00 6:46 Waynesboro 345 308 Chris Asencio, So 5:44 12:52 21:03 6:47 J P. McCaskey 346 309 Ryan Margraf, Fr 6:13 13:15 21:07 6:49 East Pennsboro Area 347 310 Dylan Hartlaub, Jr 5:47 12:59 21:16 6:52 York County Tech 348 311 Josh Smith, Sr 5:59 13:10 21:17 6:52 Big Spring 349 312 Zach Rauch, Jr 5:29 12:35 21:19 6:52 Central York 350 313 Billy Beck, Sr 5:57 13:17 21:23 6:54 York County Tech 351 314 Chris Arney, Fr 6:08 13:34 21:31 6:56 Susquehanna Twp. 352 315 Andrew Nork, Jr 6:04 13:27 21:41 6:59 Susquehanna Twp.
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

353 316 Thomas Buxton, Jr 6:17 13:30 21:46 7:01 Gettysburg 354 317 Ned Einsig, Jr 5:56 13:20 21:55 7:04 York County Tech 355 318 Cody Lehr, Jr 5:59 13:26 22:02 7:06 York County Tech 356 319 Drew Hartwig, Sr 6:28 14:04 22:55 7:23 East Pennsboro Area
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

357 320 Billy Adams, So 16:33 27:07 8:45 East Pennsboro Area 42 finishers among Men Under 2 78 finishers among Men 2 - 2 116 finishers among Men 3 - 3 121 finishers among Men 4 - 4 357 male finishers 0 female finishers 357 total finishers Dual Meet Scores Gov. Mifflin 47 wins Chambersburg 46 wins Cumberland Valley 44 wins Red Lion 44 wins Lower Dauphin 43 wins Warwick 43 wins Cedar Crest 41 wins Manheim Township 40 wins Muhlenberg 39 wins Hempfield 38 wins Dallastown Area 37 wins Central Dauphin 36 wins Hershey 34 wins Red Land 34 wins Penn Manor 33 wins Carlisle 32 wins Northeastern York 31 wins Elizabethtown 30 wins Garden Spot 29 wins Twin Valley 28 wins South Western 26 wins J P. McCaskey 26 wins Conestoga Valley 26 wins York Suburban 24 wins Solanco 21 wins Exeter Township Boys 20 wins Wilson 20 wins Palmyra 20 wins James Buchanan 19 wins Central York 18 wins Daniel Boone 18 wins Conrad Weiser 16 wins New Oxford 14 wins Northern York 14 wins Ephrata 13 wins Milton Hershey 11 wins Susquehannock 11 wins Big Spring 11 wins Manheim Central 9 wins Kennard Dale 9 wins Cedar Cliff 9 wins Lampeter Strasburg 8 wins Gettysburg 6 wins East Pennsboro Area 4 wins Waynesboro 3 wins Mechanicsburg 2 wins York County Tech 1 wins Susquehanna Twp. 0 wins

Return to home page.