PIAA District III                                                  Hy-Tek's Meet Manager
                           2005 YAIAA League Meet - 10/20/2005                           
                                   Boys Cross Country                                    
                                     John Rudy Park                                      
                                  Last Completed Event                                   
 
Boys 5k Run CC
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1   246  Grey, Jonathan              12  Kennard Dale                 15:48.26       
    2   261  Kareis, Greg                10  Red Lion                     16:03.68       
    3   245  Schlappich, Tim             12  Kennard Dale                 16:04.10       
    4   247  Grey, Matthew               12  Kennard Dale                 16:07.12       
    5   256  Kareis, A.J.                12  Red Lion                     16:35.20       
    6   202  Neiderer, Lucas             12  Delone Catholic              16:44.94       
    7   203  Smith, Blake                12  Delone Catholic              16:46.54       
    8   280  Bennis, Ethan                9  Central York                 16:49.48       
    9   304  Cocciardi, Matt             11  York Suburban                16:49.91       
   10   285  Wilt, Adam                  10  Spring Grove                 16:55.31       
   11   230  McBride, James              10  Eastern York                 16:57.00       
   12   311  Smith, Andy                 11  York Suburban                16:57.65       
   13   307  Painter, Ryan               12  York Suburban                17:00.16       
   14   308  Schroeder, Jake             11  York Suburban                17:02.20       
   15   320  Santos, Isaac               12  Biglerville                  17:05.05       
   16   265  Bartz, Matt                 10  Dallastown                   17:09.22       
   17   318  Allen, Mike                 10  Bermudian Springs            17:10.45       
   18   216  Sitler, Jake                11  York Catholic                17:11.03       
   19   257  Snyder, Kevin               12  Red Lion                     17:12.89       
   20   335  Jones, Ben                  12  West York                    17:16.82       
   21   264  Jones, Dan                  10  Dallastown                   17:22.66       
   22   274  Palmer, Eddy                12  Central York                 17:23.53       
   23   260  Mummert, Tristan            11  Red Lion                     17:29.60       
   24   282  Myers, Ben                   9  Central York                 17:31.26       
   25   279  Zortman, Zach               10  Central York                 17:36.00       
   26   209  Smith, Tyler                10  Delone Catholic              17:36.69       
   27   345  Nace, Todd                  12  New Oxford                   17:38.43       
   28   336  March, Zach                 10  West York                    17:40.56       
   29   328  Wendler, Sam                 9  Susquehannock                17:44.09       
   30   270  Moyer, Tim                  10  Dallastown                   17:47.17       
   31   284  Thomas, Ben                 10  Spring Grove                 17:52.38       
   32   305  Sauder, Don                 12  York Suburban                17:52.67       
   33   271  St. John, Zach              12  Dallastown                   17:53.05       
   34   334  Miller, Corey               10  West York                    17:53.40       
   35   317  Pabst, Kivynn               11  Bermudian Springs            17:55.08       
   36   234  Schrum, Caleb               12  South Western                17:55.58       
   37   207  Staub, Jason                11  Delone Catholic              17:56.65       
   38   241  Yanavitch, Mike             11  South Western                17:57.04       
   39   306  Petraco, Bryan              12  York Suburban                17:58.22       
   40   342  Knisely, Devin              10  West York                    17:58.67       
   41   346  Stoken, Dan                 12  New Oxford                   17:59.19       
   42   348  Coutts, Ryan                10  New Oxford                   17:59.80       
   43   360  Lehigh, Andrew              12  Yk School of Tech            18:01.09       
   44   351  Kubisiak, Kyle              10  New Oxford                   18:01.49       
   45   327  Johnson, Joel               12  Susquehannock                18:03.27       
   46   292  Bahn, David                 11  Spring Grove                 18:03.88       
   47   359  Reeser, Seth                12  Yk School of Tech            18:06.83       
   48   225  Crimmins, Patrick           12  Eastern York                 18:07.28       
   49   347  Hare, Ben                   12  New Oxford                   18:13.13       
   50   326  Harris, Jon                 12  Susquehannock                18:13.64       
   51   224  Alvey, Frank                12  Eastern York                 18:17.41       
   52   277  Millwater, Tom              11  Central York                 18:18.13       
   53   300  Kohr, Adam                  11  Northeastern                 18:18.86       
   54   310  Barton, Ryan                10  York Suburban                18:19.95       
   55   298  Wilt, Scott                 11  Northeastern                 18:21.64       
   56   361  Calhoon, Nathan             10  Yk School of Tech            18:22.12       
   57   343  March, Chris                10  West York                    18:23.48       
   58   228  Strittmiter, Eric           11  Eastern York                 18:24.46       
   59   219  Moore, Shane                12  Dover                        18:25.49       
   60   324  Johnson, Lars               10  Susquehannock                18:26.83       
   61   239  Miller, Derek               11  South Western                18:28.25       
   62   268  McLain, Zane                11  Dallastown                   18:28.67       
   63   286  Myers, A.J.                 12  Spring Grove                 18:29.00       
   64   263  Kunce, Jubilant             10  Red Lion                     18:29.33       
   65   201  Cline, Evan                 12  Delone Catholic              18:29.62       
   66   212  Bowen, Adam                 12  York Catholic                18:29.98       
   67   248  Harris, James               12  Kennard Dale                 18:31.82       
   68   344  Woodward, Ben               11  New Oxford                   18:32.09       
   69   287  Roomsburg, Kyle             10  Spring Grove                 18:32.41       
   70   297  Eisenhart, Brandon          11  Northeastern                 18:32.80       
   71   255  Audia, Chris                10  Red Lion                     18:35.10       
   72   275  Morse, Mike                 12  Central York                 18:35.45       
   73   236  Arnold, Alex                11  South Western                18:36.63       
   74   227  Kristiansen, Chris          12  Eastern York                 18:37.99       
   75   244  Shenk, Jordan                9  Kennard Dale                 18:38.49       
   76   249  Ledden, Chris               10  Kennard Dale                 18:40.30       
   77   250  Orris, Derek                11  Kennard Dale                 18:41.75       
   78   358  Lackey, Robert              10  Littlestown                  18:43.76       
   79   323  Shank, Nate                 10  Fairfield                    18:45.08       
   80   316  Heidecker, Richie           11  Bermudian Springs            18:45.48       
   81   291  Bahn, Chris                 12  Spring Grove                 18:45.75       
   82   299  Arnold, Clark               12  Northeastern                 18:47.04       
   83   254  Emenheiser, Jeff             9  Red Lion                     18:47.86       
   84   272  Triantafyllou, Matt         11  Dallastown                   18:49.41       
   85   243  Slusser, Mark               10  South Western                18:52.51       
   86   330  Trimpey, Aaron               9  Susquehannock                18:58.51       
   87   349  Knight, Andrew              11  New Oxford                   19:05.93       
   88   226  Dietzel, Shawn              11  Eastern York                 19:08.69       
   89   281  Freeman, Clarke              9  Central York                 19:09.25       
   90   237  Courtney, Jory              11  South Western                19:12.00       
   91   355  Breighner, Andrew            9  Littlestown                  19:15.23       
   92   322  Johnson, Isaac              10  Fairfield                    19:18.41       
   93   222  Evans, Abe                  10  Dover                        19:24.88       
   94   211  Beck, Adam                  12  York Catholic                19:28.60       
   95   315  Tweardy, Nicholas           11  Bermudian Springs            19:30.81       
   96   296  Hendrick, Ryan               9  Northeastern                 19:37.19       
   97   293  Bange, Adam                 11  Spring Grove                 19:38.96       
   98   303  Ort, Zach                   11  Northeastern                 19:39.43       
   99   213  Byrnes, Daniel              11  York Catholic                19:48.88       
  100   341  Stiffler, Jared             11  West York                    19:53.65       
  101   356  Hawkins, Ben                11  Littlestown                  19:54.62       
  102   362  Smith, Jr., Richard         11  Yk School of Tech            19:58.96       
  103   319  Peters, Bryant              10  Bermudian Springs            20:07.44       
  104   267  Hensley, Mike               12  Dallastown                   20:07.83       
  105   242  Sager, Nevin                10  South Western                20:08.21       
  106   337  Hoffman, Ian                11  West York                    20:11.97       
  107   332  Erdman, Ben                 10  Susquehannock                20:12.93       
  108   214  Johnston, Andrew             9  York Catholic                20:14.43       
  109   325  Barry, Patrick              11  Susquehannock                20:23.37       
  110   229  Dannels, Jacob              10  Eastern York                 20:25.52       
  111   215  Luciani, John                9  York Catholic                20:29.20       
  112   205  Riggs, David                12  Delone Catholic              20:33.78       
  113   354  Ashbaugh, Jeremy            10  Littlestown                  20:38.97       
  114   363  Vrijaldenhoven, Sven Van    12  Yk School of Tech            21:10.70       
  115   314  Bievenour, Devin             9  Bermudian Springs            21:20.29       
  116   223  Beard, Alex                  9  Dover                        21:25.93       
  117   204  Lawrence, Joe               12  Delone Catholic              21:32.27       
  118   364  Lentz, John                 12  Yk School of Tech            22:04.40       
  119   221  Willow, Tanner              12  Dover                        24:37.89       
  120   321  Kjelstrom, Jason            11  Fairfield                    24:59.62